Hydraulinen kalvoannostelupumppu ORLITA MH
Tuottomääräalue, yksinkertainen pumppu: enintään 320 l/h, enintään 900 bar
ORLITA MH -kalvoannostelupumpussa on kestävä metallikalvo. Se mahdollistaa tarkan annostelutehon myös erittäin korkeassa paineessa. ORLITA MH on rakenteeltaan modulaarinen, joten sitä voidaan joustavasti käyttää moniin tarkoituksiin. Käytettävissä on monenlaisia käyttökoneistovaihtoehtoja, käyttölaitteita ja annostuspäitä voidaan yhdistellä vapaasti.
Tuotekuvaus
Katsaus
Luotettava annosteluteho myös erittäin korkeilla paineilla
ORLITA MH -hydraulinen kalvoannostelupumppu (MHS 18 - MHS 600) kattaa iskunpituudella 15 - 40 mm tuottomääräalueen enintään 320 l/h paineella enintään 780 bar. Käytettävissä on laaja valikoima moottorivaihtoehtoja, myös Ex-alueelle ATEX-hyväksynnällä. ORLITA MH -tuoteperhe on API 675:n mukainen. Modulaarinen rakenne mahdollistaa moottoreiden, käyttölaitteiden ja annostuspäiden vapaan yhdistelemisen, jonka ansiosta yksi pumppu riittää erilaisille syöttömäärille ja aineille, joilla on erilaiset käyttöpaineet.
Tuotteen edut
Hyvä prosessiturvallisuus:
- Metallinen kaksoiskalvo integroidulla kalvonrikonvaroittimella/-ilmaisimella takaa kulumattoman ja tarkan käytön erittäin korkeillakin paineilla
- Kemikaalipuoli ja hydrauliikkapuoli on erotettu ilmatiiviisti toisistaan
- Integroitu ylivirtausventtiili sekä itsenäisesti työskentelevä ilmanpoistoventtiili hydrauliikkatilassa
- Kulumaton ja venttiilitön vuotaneen hydrauliikkanesteen takaisin imeytyminen parantaa annostustarkkuutta
- Imu- ja paineventtiilinä kartioventtiili, joka ei juuri kulu, puhdistaa itse itsensä ja jonka aiheuttama painehäviö on vähäistä (NPSHR)
Erittäin joustava:
- Usean pumpun yhdistelmiä, joissa on jopa 6 annosteluyksikköä, voidaan yhdistää myös erilaisiin syöttömääriin
Sovellus
Tekniset tiedot
Lataukset
Ota meihin yhteyttä
Kyösti Putkinen
Toimitusjohtaja, ProMinent Finland Oy
fi-prominent@prominent.com
»Tiimini ja minä olemme käytettävissäsi. Kysy meiltä lisätietoja.«