Hakuehdotuksia
new

Annostelujärjestelmä Ultromat® ULIa (Inline-laitteisto, neste)

Ottomäärä 50 – 2.000 l/h, 3-6 baaria

Polymeerin valmistusasema Ultromat® ULIa on Inline-laitteisto ja se käsittelee nestepolymeerit täysin aktivoiduksi liuokseksi. Integroidun sekoitus- ja kypsennyskammion ja uudenaikaisen letkuannostelupumpun kanssa se sopii optimaalisesti käyttökohteeseesi.

Tuotekuvaus

Annostelujärjestelmä erityisesti täydellisesti aktivoidun nestepolymeeriliuoksen valmistamiseen

Annostelujärjestelmä Ultromat® ULIa on kompakti Inline-käsittelyasema. Siinä on erityinen sekoituskammio, jossa nestepolymeerit annostellaan letku- tai annostelupumpuilla. Optimaalinen sekoitus veteen mahdollistaa kypsän ja täysin aktivoidun polymeeriliuoksen muodostamisen. Panos-käsittelyaseman toteuttamiseksi voidaan perään kytkeä lisäkypsennyssäiliö, jonka yhteydessä on sekoitin ja siirtopumppu.

Polymeeriliuoksen pitoisuutta voidaan säätää helposti kosketuspaneelin kautta.

Valinnaisesti jatkuva polymeerin käsittelyteho voidaan määrittää yksikössä l/h. Optimaalisen prosessinohjauksen avulla polymeerin valmistusasema toimii turvallisesti ja resursseja säästävästi.

Tuotteen edut

  • Nestepolymeerien tarkka muokkaus (0,05 – 1,5 %)
  • erittäin tehokas sekoituskammio emulsioille / dispersioille ja vedelle
  • Käyttäjän ohjaama pitoisuuden syöttö proportionaalisessa annostuksessa
  • kompakti malli, jossa erilaisia asennusmahdollisuuksia
  • valinnainen käyttäjän ohjaama polymeerien käsittelyteho yksikössä l/h

Sovellukset

  • Lietteen vedenpoisto ja lietteen paksuuntaminen
  • Jäteveden käsittely (teollisuus ja yhdyskunnat)
  • Juomaveden käsittely
    1 2 3

    Tekniset tiedot

    • Proportionaalinen annostus vakiona
    • Valittavana on 3 laitteistotyyppiä erilaisilla varustuksilla:
      • basic: manuaalinen virtausasetus, manuaalinen huuhtelu
      • medium: automaattinen virtauksen säätely, manuaalinen huuhtelu
      • comfort: automaattinen virtauksen säätely, automaattinen huuhtelu
    • Integroitu laimennusyksikkö valittavissa lisävarusteena

    Letku- tai annostelupumpun valinta:

    • Letkupumppu DFXa 0530 enintään 3 baarin vastapaineille, enintään 5 bar
    • Annostelupumppu gamma/ X HV-päällä
    • Annostelupumput Sigma

    Kompaktiohjaus Schneider Electric TM241 ja kosketuspaneeli STO735 4,3“

    • Valinnaisina varusteina saatavana Ethernet / Modbus TCP
    • Valinnaisina varusteina saatavana PROFIBUS®

    Tekniset tiedot

    Seuraavia polymeerityyppejä voidaan käsitellä:

    • Nestepolymeerit (0,05 – 1,5 %)
    • emulsioina tai dispersioina

    Valittavat komponentit:

    • Käsittelyteho Inline-käsittelyasemana tai panoskäsittelyasemana
    • Kokoonpanovaihtoehdot
    • Sähköliitäntä
    • Ohjausversiot tiedonsiirrolla tai ilman sitä
    • Käyttöversiot
    • Nestepolymeerien annostelupumput
      • Letkupumppu DFXa
      • Annostelupumppu gamma/ X
      • Lohkokaavio: Sigma 1 Control
    • Nestepolymeerin puutteen valvonta
    • Raakaveden paineenkorotuspumppu
    • Laimennusyksikkö
    • lisäkypsennyssäiliö sekoittimella panosta varten
    • Siirtopumppu lisäkypsennyssäiliölle
    • Kieli
    Ultromat ULIa -laitetyyppi10020040010002000
    Otto määrä enint. / Inline, kun pitoisuus 0,05 – 1,5 % l/h100200400
    Otto määrä enint. / Inline laimennuksen jälkeen l/h100020004000
    Otto määrä enint. panoskäsittelyasemana, kun pitoisuus enintään 1,5 % l/h100200100010002000
    Raakaveden vedenpaine enint. bar88888
    Annosteluteho nestemäinen polymeeri l/h48304080
    Pituus mm1.2001.2001.200
    Leveys mm800800800
    Korkeus mm1.7001.7001.700
    Vesiliitäntä DN25252525
    Ottoistukka DN25252525
    KotelointiluokkaIP 55IP 55IP 55IP 55IP 55
    Jännite/taajuusV/Hz220-240/50-60220-240/50-60220-240/50-60220-240/50-60220-240/50-60
    Tehontarve kW
    Sulake A

    Lataus Annostelujärjestelmä Ultromat® ULIa (Inline-laitteisto, neste)

    Lisätietoja on Download-keskuksessa

    0 Tulokset
    suodata asiakirjan tyypin perusteella
    Datalehti (0)
    Esite / flyer (0)
    Kuvasto (0)
    Kytkentäkaavio (0)
    Käyttöohje (0)
    Käyttöturvallisuustiedote (0)
    Lehdistötiedotteita (0)
    Muita (0)
    Ohjelmistoja (0)
    Piirustus / mitoituspiirustus / 3D (0)
    Räjäytyskuva / varaosat (0)
    Sovellusesimerkit / referenssit (0)
    Tekniset artikkelit (0)
    Todistus / selvitys (0)

    Valittu suodatin:

    Sopivat lataukset

    Lajittele seuraavien perusteella A - Z
    lataa lisää hakutuloksia ...
    Muita hakutuloksia ei ole!

    Sopivaa hakutulosta ei valitettavasti löytynyt.

    Onko kaikki sanat kirjoitettu oikein?
    Etsi uudelleen määrittämällä vähemmän tai muita hakuehtoja?

    Yritä myöhemmin uudestaan

    Service Unavailable

    The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

    Katsaus

    Annostelujärjestelmä erityisesti täydellisesti aktivoidun nestepolymeeriliuoksen valmistamiseen

    Annostelujärjestelmä Ultromat® ULIa on kompakti Inline-käsittelyasema. Siinä on erityinen sekoituskammio, jossa nestepolymeerit annostellaan letku- tai annostelupumpuilla. Optimaalinen sekoitus veteen mahdollistaa kypsän ja täysin aktivoidun polymeeriliuoksen muodostamisen. Panos-käsittelyaseman toteuttamiseksi voidaan perään kytkeä lisäkypsennyssäiliö, jonka yhteydessä on sekoitin ja siirtopumppu.

    Polymeeriliuoksen pitoisuutta voidaan säätää helposti kosketuspaneelin kautta.

    Valinnaisesti jatkuva polymeerin käsittelyteho voidaan määrittää yksikössä l/h. Optimaalisen prosessinohjauksen avulla polymeerin valmistusasema toimii turvallisesti ja resursseja säästävästi.

    Tuotteen edut

    • Nestepolymeerien tarkka muokkaus (0,05 – 1,5 %)
    • erittäin tehokas sekoituskammio emulsioille / dispersioille ja vedelle
    • Käyttäjän ohjaama pitoisuuden syöttö proportionaalisessa annostuksessa
    • kompakti malli, jossa erilaisia asennusmahdollisuuksia
    • valinnainen käyttäjän ohjaama polymeerien käsittelyteho yksikössä l/h

    Sovellus

    Tekniset tiedot

    Lataukset

    Ota meihin yhteyttä

    »Tiimini ja minä olemme käytettävissäsi. Kysy meiltä lisätietoja.«

    Vaihde +358 9 4777 890  Lähetä kysely   

    Sulje lomake

    Kysely

    Henkilötiedot


    toinen tuote +
    Liitetiedosto Maximum file size 10 MB
    Lataa toinen tiedosto

    Henkilötiedot


    Tarkista antamasi tiedot ja täytä kaikki pakolliset kentät.
    *Pakolliset kentät

    Tarkista ja lähetä


    Henkilötiedot:
    Nimitys
    Titteli
    Sukunimi  
    Etunimi  
    Yritys
    Asiakasnumero
    Sähköpostiosoite
    Puhelinnumero
    Katu
    Kadunnumero
    Postitoimipaikka  
    Maa
    Takaisinsoitto Kyllä

    Askel takaisin

    Sopivat tuotteet

    ProMinent Newsletter - customized to your industry. Register now