Hakuehdotuksia
new

Annostelujärjestelmä Ultromat® ULIa (Inline-laitteisto, neste)

Ottomäärä 50–2000 l/h 4,5 baaria vastaan

Polymeerin valmistusasema Ultromat® ULIa on Inline-laitteisto ja se käsittelee nestepolymeerit täysin aktivoiduksi liuokseksi. Integroidun sekoitus- ja kypsennyskammion ja uudenaikaisen letkuannostelupumpun kanssa se sopii optimaalisesti käyttökohteeseesi.

Tuotekuvaus

Annostelujärjestelmä erityisesti täydellisesti aktivoidun nestepolymeeriliuoksen valmistamiseen

Kompaktissa Inline-käsittelyasemassa Ultromat® ULIa on erityinen sekoituskammio, johon nestepolymeerit annostellaan letku- tai annostelupumpuilla. Veden optimaalisen sekoituksen ansiosta kypsennyskammioon muodostuu täydellisesti aktivoitu polymeeriliuos, jonka kypsymisaika on noin 15 min. Panos-käsittelyaseman toteuttamiseksi voidaan perään kytkeä lisäkypsennyssäiliö, jonka yhteydessä on sekoitin ja siirtopumppu.

Polymeeriliuoksen pitoisuutta voidaan säätää helposti kosketuspaneelin kautta.

Valinnaisesti jatkuva polymeerin käsittelyteho voidaan määrittää yksikössä l/h. Optimaalisen prosessinohjauksen avulla polymeerin valmistusasema toimii turvallisesti ja resursseja säästävästi.

Tuotteen edut

  • nestepolymeerien tarkka muokkaus (0,05–1,5 %), aktiivinen aine 50 %
  • erittäin tehokas sekoitus- ja kypsennyskammio emulsioille / dispersioille ja vedelle
  • Käyttäjän ohjaama pitoisuuden syöttö proportionaalisessa annostuksessa
  • kompakti malli, jossa erilaisia asennusmahdollisuuksia
  • valinnainen käyttäjän ohjaama polymeerien käsittelyteho yksikössä l/h
  • Laitteisto toimii suoraan 4,5 baarin vastapainetta vastaan, siirtopumppua ei tarvita

Sovellukset

  • Lietteen vedenpoisto ja lietteen paksuuntaminen
  • Jäteveden käsittely (teollisuus ja yhdyskunnat)
  • Juomaveden käsittely
    1 2 3

    Tekniset tiedot

    • Proportionaalinen annostus vakiona
    • Valittavana on 3 laitteistotyyppiä erilaisilla varustuksilla:
      • basic: manuaalinen virtausasetus, manuaalinen huuhtelu
      • medium: automaattinen virtauksen säätely, manuaalinen huuhtelu
      • comfort: automaattinen virtauksen säätely, automaattinen huuhtelu
    • Integroitu laimennusyksikkö valittavissa lisävarusteena

    Letku- tai annostelupumpun valinta:

    • Letkupumput DFXa 0530 ja 0560 enintään 4,5 baarin vastapaineille
    • Annostelupumppu gamma/ X HV-päällä, enintään 4,5 baaria
    • Annostelupumppu Sigma, enintään 4,5 baaria

    Kompaktiohjaus Schneider Electric TM241 ja kosketuspaneeli STO735 4,3“

    • Valinnaisina varusteina saatavana Ethernet / Modbus TCP
    • Valinnaisina varusteina saatavana PROFIBUS®

    Tekniset tiedot

    Seuraavia polymeerityyppejä voidaan käsitellä:

    • Nestepolymeerit (0,05 – 1,5 %)
    • emulsioina tai dispersioina

    Valittavat komponentit:

    • Käsittelyteho Inline-käsittelyasemana tai panoskäsittelyasemana
    • Kokoonpanovaihtoehdot
    • Sähköliitäntä
    • Ohjausversiot tiedonsiirrolla tai ilman sitä
    • Käyttöversiot
    • Nestepolymeerien annostelupumput
      • Letkupumppu DFXa
      • Annostelupumppu gamma/ X
      • Lohkokaavio: Sigma 1 Control
    • Nestepolymeerin puutteen valvonta
    • Raakaveden paineenkorotuspumppu
    • Laimennusyksikkö
    • lisäkypsennyssäiliö sekoittimella panosta varten
    • Siirtopumppu lisäkypsennyssäiliölle
    • Kieli
    Ultromat ULIa -laitetyyppi10020040010002000
    Otto määrä enint. / Inline, kun pitoisuus 0,05 – 1,5 % l/h100200400
    Otto määrä enint. / Inline laimennuksen jälkeen l/h100020004000
    Otto määrä enint. panoskäsittelyasemana, kun pitoisuus enintään 1,5 % l/h100200100010002000
    Raakaveden vedenpaine enint. bar88888
    Annosteluteho nestemäinen polymeeri l/h48304080
    Maksimivastapaine bar4,54,54,54,54
    Pituus mm1.2001.2001.200
    Leveys mm800800800
    Korkeus mm1.9001.9001.900
    Vesiliitäntä DN25252525
    Ottoistukka DN25252525
    KotelointiluokkaIP 55IP 55IP 55IP 55IP 55
    Jännite/taajuusV/Hz220-240/50-60220-240/50-60220-240/50-60220-240/50-60220-240/50-60
    Tehontarve kW
    Sulake A

    Lataus Annostelujärjestelmä Ultromat® ULIa (Inline-laitteisto, neste)

    Lisätietoja on Download-keskuksessa

    0 Tulokset
    suodata asiakirjan tyypin perusteella
    Datalehti (0)
    Esite / flyer (0)
    Kuvasto (0)
    Kytkentäkaavio (0)
    Käyttöohje (0)
    Käyttöturvallisuustiedote (0)
    Lehdistötiedotteita (0)
    Muita (0)
    Ohjelmistoja (0)
    Piirustus / mitoituspiirustus / 3D (0)
    Räjäytyskuva / varaosat (0)
    Sovellusesimerkit / referenssit (0)
    Tekniset artikkelit (0)
    Todistus / selvitys (0)

    Valittu suodatin:

    Sopivat lataukset

    Lajittele seuraavien perusteella A - Z
    lataa lisää hakutuloksia ...
    Muita hakutuloksia ei ole!

    Sopivaa hakutulosta ei valitettavasti löytynyt.

    Onko kaikki sanat kirjoitettu oikein?
    Etsi uudelleen määrittämällä vähemmän tai muita hakuehtoja?

    Yritä myöhemmin uudestaan

    Service Unavailable

    The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

    Katsaus

    Annostelujärjestelmä erityisesti täydellisesti aktivoidun nestepolymeeriliuoksen valmistamiseen

    Kompaktissa Inline-käsittelyasemassa Ultromat® ULIa on erityinen sekoituskammio, johon nestepolymeerit annostellaan letku- tai annostelupumpuilla. Veden optimaalisen sekoituksen ansiosta kypsennyskammioon muodostuu täydellisesti aktivoitu polymeeriliuos, jonka kypsymisaika on noin 15 min. Panos-käsittelyaseman toteuttamiseksi voidaan perään kytkeä lisäkypsennyssäiliö, jonka yhteydessä on sekoitin ja siirtopumppu.

    Polymeeriliuoksen pitoisuutta voidaan säätää helposti kosketuspaneelin kautta.

    Valinnaisesti jatkuva polymeerin käsittelyteho voidaan määrittää yksikössä l/h. Optimaalisen prosessinohjauksen avulla polymeerin valmistusasema toimii turvallisesti ja resursseja säästävästi.

    Tuotteen edut

    • nestepolymeerien tarkka muokkaus (0,05–1,5 %), aktiivinen aine 50 %
    • erittäin tehokas sekoitus- ja kypsennyskammio emulsioille / dispersioille ja vedelle
    • Käyttäjän ohjaama pitoisuuden syöttö proportionaalisessa annostuksessa
    • kompakti malli, jossa erilaisia asennusmahdollisuuksia
    • valinnainen käyttäjän ohjaama polymeerien käsittelyteho yksikössä l/h
    • Laitteisto toimii suoraan 4,5 baarin vastapainetta vastaan, siirtopumppua ei tarvita

    Sovellus

    Tekniset tiedot

    Lataukset

    Ota meihin yhteyttä

    »Tiimini ja minä olemme käytettävissäsi. Kysy meiltä lisätietoja.«

    Vaihde +358 9 4777 890  Lähetä kysely   

    Sopivat tuotteet